Вівторок, Березень 26

Село Страдч – “Український Єрусалим”, про який не розповідають туристам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Мало хто знає, що на Львівщині є мальовниче село Страдч, яке по праву вважають Українським Єрусалимом.

Це святе місце Української греко-католицької церкви називають Страдчанською або Страдецькою печерою. Знаходиться вона на крутому північному схилі Страдецької гори. Переказ стверджує, що тут ще в XI столітті був заснований монастир ченцями, які прийшли з Києва.

Ця святиня стала другою після Києво-Печерської лаври створеною за часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Наслідком важкої праці постала Страдецька Печерська лавра, яка збереглася донині. Тисячі паломників з усієї України та світу щороку поспішають до Страдча, аби взяти участь у відпустових молитвах.

Згідно з давньою легендою під час монголо-татарської навали жителі селищ ховалися в цих печерах. Одного разу татари виявили таємний вхід в печери. У гнiвi вони розпалили багаття, і всі люди, що знаходяться усередині печер, зaгинyли. Ченці стали молитися про спасіння душ невинних людей. Кажуть, Божа Матір почула прохання і з’явилася людям на захист. Через багато століть це місце не втратило своєї особливої ​​атмосфери, тут відчувається присутність Божої Матері.

 

На згадку про ці трaгiчнi події в 15 столітті тут була заснована Страдчанська Печерська лавра. Її головною святинею стала ікона Страдецькій Божої Матері Нерушимої. На жаль, до наших днів збереглася лише її копія.

Іще 1936 року святість і видатне духовне значення Страдецької гори для українського народу підтвердив Папа Пій ХІ, надавши храму Успення Пресвятої Богородиці повний відпуст на кожний день у році, за умови доброї сповіді, відбутої літургії та Пресвятої Євхаристії у страдецькому храмі. У доповненні до цього відпусту Папа благословив встановлення на Страдецькій горі Хресної дороги з Єрусалимськими відпустами, яка фактично за духовним значенням прирівняна до Єрусалимської.

Б. М. Стенчинський. Вхід до печери у Страдчі, 1841

Село Страдч знаходиться поблизу автомобільної дороги Львів-Яворів. Зі Львова до села можна доїхати на маршрутних таксі та рейсових автобусах, але набагато зручніше добиратися до цього об’єкта на автомобілі.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР