П’ятниця, Травень 24

Запорізький курорт став популярним серед іноземців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Курортне селище Кирилівка в Запорізькій області влітку відвідало 1,5 мільйона туристів, серед яких, як порівняти з минулим сезоном, стало більше іноземців.

Про це заявив селищний голова Кирилівки Іван Малєєв, повідомляє РІА-Мелітополь.

За його словами, кількість туристів, які прибули цьогоріч, приблизно така ж, як і торік. Однак зараз в Кирилівку частіше приїжджали іноземці – зокрема, з Білорусі та Польщі. Поляки зазначили, що в Україні дешеве житло й харчування.

Крім того, в Кирилівці збільшилася тривалість пікового напливу відпочивальників. Якщо раніше він не перевищував 1,5-2 тижні, то цьогоріч на 100% бази відпочинку Кирилівки були заповнені від 4 тижнів.

Однак актуальними, йдеться в публікації, залишаються проблеми з водопостачанням, каналізацією та дорогами курорту.

Курорт

Курортна зона розташована на північному сході, на Пересипі — косі між Азовським морем й Молочним лиманом; та на Федотовій косі, що на південний захід від селища, між Утлюцьким лиманом та Азовським морем. На продовженні Федотової коси — Бирючому острові — розташована президентська дача.

По всьому Азовському узбережжі в Запорізькій лише області більше 350 баз відпочинку. І 250 з них розташовані у Кирилівці.

Початок літнього сезону

Кирилівка є морським і кліматичним курортом, та найближчим морським пляжем для мешканців Запоріжжя та Дніпра. У незалежній України курорт Кирилівки розквіт підприємництвом саме завдяки її близькості до означених міст. Територію на морі почали забудовувати, а вже наявні рекреаційні заклади — оновлювати.

 

Колесо огляду

На 20-кілометровій прибережній смузі діють бальнеологічний санаторій, близько трьохсот оздоровчих закладів, 14 дитячих центрів. У місті діє зоопарк, луна-парки. Лимани містять багато корисної лікувальної грязі.

У 2011 році в Кирилівці відкрився найбільший в Україні аквапарк і дельфінарій.

Лікувальні засоби: грязь мула Утлюцького і Молочного лиманів, а також сірководневе хлоридне натрієве джерело, воду якого використовують для ванн. Лікування хворих із захворюваннями органів руху і опори, гінекологічних, периферійної нервової системи.

Літо тепле (середня температура липня 21 °С), зима помірно м’яка (середня температура січня — 6 °С); опадів близько 380 мм на рік.

Азовське море не глибоке, середня глибина 8 метрів і максимальна 14 метрів, має піщане дно і берег. Температура води в липні досягає 27-28 °С. За нинішніми природними і кліматичними умовами на дні Азовського моря дуже добре розвивається морська флора і фауна.

Стабільний сезон відпочинку — від середини червня до середини вересня включно.

Курорт Кирилівка — це:

смт Кирилівка — центр зони відпочинку і розваг, автостанція, «Укртелеком», центральний ринок, центральний пляж, бази відпочинку, приватний сектор тощо.

Пересип — 9 кілометрів «цивілізованих» баз відпочинку, з харчуванням, дискотеками, кафе, дитячими таборами, дикими пляжами тощо.

Федотова коса — 45 кілометрів «цивілізованих» баз відпочинку, дискоклубів, кафе, водних гірок, ринків тощо. Коса Федотова плавно переходить до коси Бирючий острів — заповідника і президентської дачі.

Федотова коса в межах Кирилівки

Усі відпочивальники можуть відвідати зоопарк, численні луна-парки, водні гірки, орендувати човни, покататися на скутерах тощо. З великою активністю розвиваються водні види спорту, віндсерфінг та кайтсерфінг.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР