Субота, Квітень 20

В Україні зробили 3D-принтер, який друкує з металу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Надруковані деталі можна використовувати в медицині, авіа- і ракетобудуванні, автомобілебудівних галузях, пише AIN.

Additive Laser Technology – це фірма, яка збирає надточні 3D-принтери. Вони можуть друкувати вироби з будь-яких металів і сплавів. Заснував компанію у Дніпрі влітку 2018 року Сергій Аджамський. Він стверджує, що аналогів пристрою в Україні немає, а західні принтери, як і видрукувані на них деталі, обходяться в десятки разів дорожче.

Він дозволяє в десятки разів знизити вартість друку, підвищити якість виробів, а головне – зробити технологію доступною українському бізнесу, дрібним виробництвам і незалежним конструкторам. Команда ALT розробила власну технологію 3D-друку. Сплави для цього можна готувати просто під час роботи на принтері.

Принтер працює методом пошарового лазерного плавлення і дозволяє виплавити елемент практично будь-якої складності. Деталі друкують з жароміцного сплаву нікелю з хромом (Inconel 718) і алюмінієм. Також почали освоювати друк з титану і бронзи. А взагалі машини дозволяють друкувати з будь-яких матеріалів, в тому числі і з дорогоцінних металів, стверджує Аджамський.

 

Зараз в асортименті ALT три принтери, які відрізняються потужністю і габаритами:

  • Алфа 150 – габарити друку 150х150х180мм , потужність лазера 500 Вт;
  • Алфа 280 – габарити друку 280х280х300мм, потужність лазера 2х500 Вт;
  • Алфа 500 – габарити друку 400х800х600мм, потужність лазера 4х500 Вт.

“У світі існує всього декілька компаній-гігантів – General Electric, EOS, DMG, які володіють даною технологією друку з металів. Вартість їх 3D-принтерів обчислюється мільйонами євро, використання сторонньої сировини (металевого порошку) обмежена виробником, а передача технології заборонена. Все це обмежує масове використання 3D-друку металами “, – розповідає Аджамский.

Ціни на європейські аналоги починаються від $ 500 000, а український коштує трохи більше $ 100 000. При цьому принтер ALT набагато компактніший.

Компанія постачає принтери “під ключ”, додає відразу комплект допоміжного обладнання і розхідні матеріали. Спеціалісти також готові проводити консультації по створенню макетів і проектних рішень.

Та в Україні потенційних замовників такого дорогого устаткування дуже небагато. Тому компанія заробляє і тим, що друкує на замовлення деталі.

“По номенклатурі деталей – це, як правило, запчастини для авіаційної техніки, машинобудування, ядерної енергетики. Найближчим часом плануємо запустити друк тазостегнових суглобів для потреб нашої медицини “, – говорить Аджамскій.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР