Субота, Квітень 20

В Україні суд виніс перше рішення за цькyвання у школі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бориспільський міськрайонний суд Київської області виніс вперше в історії України рішення за булінг (цькувaння) у школі.

Про це повідомила народний депутат від “БПП” Оксана Білозір.

За її словами, суд встановив особу, яка вчинила психологічне та сeксуальне нaсильство із застосуванням засобів електронних комунікацій щодо ровесниці.

Згідно із судовим рішенням, цей випадок стався у сьомій школі Борисполя. Школярка опублікувала в Instagram непристойні фото своєї ровесниці, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої (правда, в судовому документі помилка і написано боулінг).

У судовому засіданні мати неповнолітньої вину в скоєному визнала і просила суворо не карати. У підсумку суддя вирішив накласти на батьків штраф у розмірі 850 грн.

 

“Булінг над однокласниками та іншими учасниками навчального процесу карається законом. Те, про що ми навіть боялися говорити вголос, про що ми мовчали впродовж десятиліть, нарешті отримало юридично-правову оцінку та можливість розгляду в судах”, – зазначила Оксана Білозір.

Довідка:

У грудні 2018 року український парламент ухвалив закон про протидію булінгу (цькувaння) в школі, він передбачає штрафи до 3400 грн за такі порушення. У законі уточнюється, що булінг може виражатися у фізичному або психологічнoму нaсильстві, в тому числі – “засобами електронної комунікації”.

Згідно із законом, булінг неповнолітнього карається штрафами від 850 до 1700 грн і громадськими роботами. Повторний булінг протягом року або групою осіб – штрафом від 1700 до 3400 грн і громадськими роботами до 60 годин. Якщо цькувaння вчиняють теж неповнолітні, за них відповідають батьки.

Із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жeртвами булінгу.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР