Субота, Квітень 20

Український бізнесмен запустить в космос ракету вже цього року

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Запуск ракети-носія легкого класу Alpha, яку розробляє компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова, запланований на другу половину 2019 року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на gordonua.com.

Компанія Firefly Aerospace з офісом в Дніпрі закінчує розробку ракет-носіїв Alpha і Beta для орбітальних супутників. Про це заявив власник компанії Макс Поляков на форумі “Від Крут до Брюсселя” 29 січня.

Він також запросив на запуск президента України Петра Порошенка.

Засновник фонду Noosphere Ventures Макс Поляков викупив американську аерокосмічну компанію FireFly Space Systems у 2017 році. До того моменту стартап, заснований інженером Томом Маркусиком, перебував на межі банкрутства. Український інвестор відновив діяльність компанії й відкрив у Дніпрі R&D-центр – для досліджень і експериментальних розробок. Як зазначало видання Ain.ua, купівля вартувала $75 млн.

В інтерв’ю для KyivPost представники Firefly Aerospace розповіли, що в українському відділенні компанії працює майже 100 осіб, а в головному офісі в США – десь 130.

 

Згідно з даними сайту Firefly Aerospace, компанія розробляє дві ракети. Носій Alpha повинен доставляти близько тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (200 км) і приблизно 630 кілограмів на геосинхронну орбіту (500 км). На більш потужну ракету Beta плани ще грандіозніші – майже чотири тонни на низьку навколоземну орбіту і три тонни на геосинхронну.

Перший запуск запланований на другу половину 2019 року. За даними компанії, один запуск Alpha і Beta буде коштувати близько $8 млн, тоді як, наприклад, запуск ракети Falcon Ілона Маска – $60 млн.

Макс Поляков і президент України зустрілися в новому R&D центрі Firefly Aerospace. 17 травня 2018


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР