Вівторок, Жовтень 23

Наймолодша в історії: 17-річна українка стала чемпіонкою світу з дзюдо

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У фінальному поєдинку спортсменка виборола перемогу в чинної чемпіонки світу, японки Фуни Тонакі

У четвер, 20 вересня, 17-річна українська спортсменка Дар’я Білодід виборола першість на Чемпіонаті світу з дзюдо, який відбувається в азербайджанському Баку.

Як передає Sport Arena, у фіналі змагання юна спортсменка перемогла чинну чемпіонку світу у ваговій категорії до 48 кг японку Фуну Тонакі.

На момент завоювання чемпіонського титулу Білодід виповнилося 17 років і 345 днів. Раніше наймолодшою чемпіонкою світу була японка Ріоко Тані (18 років і 27 днів).

Білодід перемогла японку Фуну Тонакі «іппоном» — найвищою оцінкою, яку боєць може досягти у японських бойових мистецтвах, таких як дзюдо, карате або джиу-джитсу. З японського слово «іппон» перекладається як «одне повне очко».

Зазначається, що це перша золота медаль в історії українського жіночого дзюдо і друга загалом — після перемоги Георгія Зантарая у Роттердамі, в 2009 році.

Вартим уваги є й те, що на шляху до фіналу дорослого Чемпіонату світу Білодід перемогла у трьох сутичках, а у півфіналі – здолала чемпіонку Олімпіади Ріо.

У цей же день, 20 вересня, Білодід перемогла олімпійську чемпіонку Паулу Парето з Аргентини і, таким чином, вийшла до фіналу чемпіонату світу.

У минулому році дзюдоїстка Білодід стала чемпіонкою Європи.