Середа, Березень 20

Україна і МВФ домовилися про нову програму на 3,9 мільярда доларів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міжнародний валютний фонд і Україна досягли угоди щодо нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), що замінить програму розширеного фінансування (EFF), що завершується в березні 2019 року.

Про це йдеться у повідомленні МВФ, пише Українська правда.

“Нова програма stand-by із запитаним доступом до SDR2,8 млрд (еквівалент $3,9 млрд) послужить основою для економічної політики влади в 2019 році”, – повідомили у МВФ.

“Спираючись на прогрес, досягнутий в рамках механізму EFF у зменшенні макроекономічної вразливості, вона (програма – ЕП) зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції, а також реформах для посилення податкової адміністрації, фінансового та енергетичного секторів”, – йдеться у заяві.

Угода, яка закріплює зобов’язання МВФ продовжувати допомагати Україні, була розроблена за підтримки Світового банку та Європейського Союзу.  Її має затвердити менеджмент і рада директорів фонду.

Засідання ради очікується після парламентського схвалення державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій персоналу МВФ та збільшення тарифів на газ й опалення для домогосподарств, що відображає ринкові тенденції, зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Засідання ради очікується цього року після того, як Верховна рада схвалить держбюджет на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ.

В МВФ нагадують, що однією з умов домовленостей також було підвищення тарифів на газ та опалення до ринкових зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Саме в п’ятницю уряд погодив підвищення цін на газ для населення, як того і вимагав фонд.

Як повідомлялося, Кабмін на засіданні в п’ятницю ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

 

“Переговори з МВФ були складними. Кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%”, – заявив Кабмін.

“Результатом річних перемовин став компроміс, якого вдалося досягнути лише завдяки наполегливості українського Уряду. Замість 60% ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23% – майже втричі менше, ніж могло би бути”, – повідомив уряд.

Твіт українського фінансового аналітика щодо ціни на газ та угоди з МВФ

Твіт українського фінансового аналітика щодо ціни на газ та угоди з МВФ

Відновлення співпраці з МВФ в Нацбанку називають ключовою умовою збереження фінансової стабільності в країні, яка увійшла у період пікових виплат по зовнішньому боргу.

Прем’єр міністра України Володимир Гройсман наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 році.

Як відомо, МВФ схвалив програму співпраці з Україною у березні 2015 року терміном на чотири роки з обсягом фінансування 17,5 мільярда доларів. Але допомога МВФ була заморожена з квітня 2017 року, оскільки реформи в Україні дещо сповільнилися і уряд відмовлявся підвищувати ціни на газ.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР