Субота, Квітень 20

У Туреччині з усипальниці Роксолани прибрали слова про її «російське походження» і додали про українське

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Влада Туреччини прибрала з усипальниці дружини султана Сулеймана Першого Роксолани слова про її нібито російське походження, натомість позначила, що вона була з України.

Як повідомили в посольстві України в Туреччині, це сталося після їхнього звернення.

«Поступово відновлюємо історичну правду: на звернення Посольства турецька сторона вилучила текст напису про нібито російське походження дружини султана Сулеймана Першого Роксолани біля її усипальниці в мечеті Сулейманіє (друга за величиною мечеть Стамбула — ред.)», — йдеться у повідомленні дипустанови на Facebook.

Гробниця Роксолани, 2006

У коментарях до цього посту посольство уточнило, що тепер в усипальниці позначено, що Роксолана родом із Рогатина в Україні.

 

Хоча справжнє ім’я і точне місце народження Роксолани (жила в 16 столітті) невідомо, в історіографії не заперечується українське походження спочатку наложниці, а потім і дружини султана Сулеймана I, названої після прийняття ісламу ім’ям Хюррем. Вона – мати султана Селіма II.

Документальні джерела про життя Хюррем до надходження в гарем відсутні, проте в літературі виникли легенди про її походження. Є припущення, що її ім’я Анастасія або Олександра Гаврилівна Лісовська, і що вона була дочкою православного священика з Рогатина (нині в Івано-Франківській області, Україна).

За іншою версією, вона родом з Чемеровець (нині в Хмельницькій області, Україна). Вважається, що дівчина в 15-річному віці потрапила в полон під час одного з набігів кримських татар та після кількох перепродажів була подарована Сулейману.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР