Субота, Лютий 16

Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу.

Про це повідомляє 4 жовтня прес-служба посольства України у США.

“Так, зокрема, до постановляючої частини документа включено визнання Сенатом висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що “Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців”, – йдеться в повідомленні.

Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу. Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

«Щиро вдячні Сенатові США та головним співавторам резолюції – співголовам Сенатського українського кокусу, сенаторам Роберту Портману та Річарду Дурбіну за це історичної ваги рішення», – зазначають у посольстві.

 

“Проект подібної резолюції був також затверджений комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання”, – зазначають у посольстві.

Освячення меморіалу жертвам Голодомору у Вашингтоні, листопад 2015 року © radiosvoboda.org

У червні американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Він став 12-м штатом, який акт геноциду українського народу, організований керівниками СРСР.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР