Субота, Квітень 20

Порошенко оголосив про похід на другий термін

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чинний президент України Петро Порошенко офіційно заявив про своє бажання балотуватись на другий термін.

Про це він сказав у вівторок на форумі “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”.

“Почуття глибокої відповідальності перед країною, перед сучасниками, перед минулими й прийдешніми поколіннями спонукали мене прийняти рішення кандидувати ще раз на посаду президента України”, – заявив Порошенко під час форуму.

“Прошу у виборців мандату на те, щоби гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції, гарантувати незворотність нашої незалежності”.

Він сказав, що йде у президенти, аби “завершити побудову сильної успішної держави, здатної забезпечити порядок, добробут і безпеку кожного українця”.

Говорячи про стосунки з Росією Петро Порошенко зазначив, що “нам потрібен мир з Росією. Холодний, але мир. Люди втомилися від війни”.

“На цій болісній емоції невтомно грає російська пропаганда та її підбріхувачі в Україні”, – сказав він.

Порошенко додав, що “ворог прийшов по всю Україну”, а не для того, аби захопити частину її території.

“Мир – це визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом… І цей шлях – геть від Москви!”, – сказав президент.

За словами президента, до 2024 року Україна подасть заявку на членство в Європейському Союзі, а також отримає План дій щодо членства в НАТО.

Участь у форумі взяли прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, спікер Верховної Ради Андрій Парубій та предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Також у залі були члени уряду, вище військове керівництво, голови областей та районів, громадські діячі, ветерани АТО.

На початку форуму учасникам продемонстрували фільм, у якому говорили, що 2019 – це “рік, коли в Україні переможе або Порошенко, або Путін”.

Перед висупом пана Порошенка на екрані був слоган: “Проголосувати за Порошенка – зберегти державу”.

За даними джерел BBC News Україна, Порошенко дійсно вів переговори зі Святославом Вакарчуком про підтримку під час другого походу в президенти.

 

Але ці переговори завершилися нічим, бо Вакарчук відмовився підтримувати когось на цих виборах.

Прийшов на форум народний депутат Дмитро Ярош, проте він повідомив, що підтримує на виборах Руслана Кошулинського, а на форум прийшов у якості гостя.

Джерела з оточення президента повідомили BBC News Україна, що форум Петро Порошенко організував власним коштом.

Всього у форумі взяло участь понад 3 000 людей.

Президент Петро Порошенко заявляє, що Україні потрібен “холодний мир” із Російською Федерацією, за якого вона визнає суверенітет України і її право на власний шлях.

“Звичайно, нам потрібен мир з Росією. Холодний, але мир. Люди втомилися від війни. І на цій болісній емоції невтомно грає російська пропаганда та її підбріхувачі в Україні”, – сказав Порошенко.

Він наголосив, що на виборах народ обиратиме не просто президента, а й Верховного головнокомандувача, тому він уважно стежить за різними пропозиціями.

“Верзуть часом таке, ніби ми тут бавимося в олов’яних солдатиків, а не захищаємо країну у війні з другою за потужністю армією світу! Пропонують записати побажання Путіна у блокнот, а потім винести на референдум. Або стати перед ним на коліна”, – сказав Порошенко.

“Ще раз повторюю: ворог прийшов не по Крим і не по Донбас – ворог прийшов по всю Україну, щоб повернути утікачку до “тюрми народів”, як влучно назвав Російську імперію ще 200 років тому французький мандрівник де Кюстін”, – заявив він.

“Мир – це повне відновлення територіальної цілісності України і беззаперечне визнання Москвою нашого права йти своїм шляхом. Навіть коли цей шлях – шлях геть від Москви!”, – сказав президент.

Президент Петро Порошенко вважає небезпечною ідею кандидата в президенти Юлії Тимошенко перетворити Україну на парламентську республіку із канцлером на чолі уряду.

“Окремі кандидати пропонують повернення до авторитаризму. Хтось говорить про це прямо. А хтось – свою мрію про одноосібну владу камуфлює в екзотичний проект так званої парламентської республіки канцлерського типу. З необмеженими повноваженнями канцлера і по суті однопартійним парламентом”, – сказав Порошенко.

“І, до речі, цей небезпечний проект пропонує абсолютно неконституційний спосіб ухвалення нової Конституції в обхід Верховної Ради”, – заявив глава держави, зазначаючи, що в заявленій його опонентом концепції “зникли антикорупційні органи зокрема Національне антикорупційне бюро”.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР