Субота, Квітень 20

На Закарпатті намагалися приховати масштаби суцільно зрубаного лісу (відео)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Експерти виявили понад 50 гектарів оголених схилів, де велися рубки кілька попередніх років, пише Дивись.інфо.

12 та 13 червня команда проекту «Лісова варта» Всесвітнього фонду природи WWF в Україні, представники Держекоінспекції відвідали Мокрянське лісомисливське господарство, зокрема — Усть-Чорнянське лісництво. Ціль експедиції — перевірити інформацію про те, що в околицях села Усть-Чорна проводяться масштабні суцільні санітарні вирубки з порушенням законодавства.

Проаналізувавши супутникові знімки території Мокрянського ЛМГ, експерти «Лісової варти» виявили понад 50 гектарів оголених схилів, де велися рубки кілька попередніх років. Подальший аналіз лісовпорядкувальних та інших офіційних документів виявив, що на цій території заплановано провести суцільно-санітарні вирубки ще на площі понад 13 га. Лісорубні квитки виписані на понад 20 ділянок, кожна з яких площею менше 1 га, що викликало підозру про можливість порушення Закону «Про оцінку впливу на довкілля». Згідно з цим законом, при рубці на території більше 1 га є обов’язковим проведення громадських слухань. Тому експерти проекту звернулись із заявою до Державної екологічної інспекції про необхідність здійснити термінову перевірку цієї території, допоки ліс не почали вирубувати.

Масштаби вирубки в Усть-Чорній

 

Ви, напевно, бачили прямі включення Лісової варти із Закарпаття. Наша команда і Державна екологічна інспекція України у супроводі Головне управління Національної поліції в Закарпатській області таки потрапили на лісосіку, куди нас намагалися недопустити. Журналістам Стоп корупції Телеканал ZIK Texty.org.ua також вдалося туди дістатися – комусь вночі, а комусь – непомітно вдень.За допомогою дрона ми відзняли побачене, а це – близько 50 гектарів суцільно зрубаного лісу. Ще 13 гектарів тут почали рубати незважаючи на "період тиші". Зараз ведеться слідство. Більше про виїзд та порушення, які Лісова варта зафіксувала разом з інспекторами тут: http://bit.ly/2JWqj9k

Gepostet von WWF в Україні am Montag, 18. Juni 2018

12 червня робоча група у складі Держекоінспекції, громадських екоінспекторів, експертів «Лісової варти» та журналістів-розслідувачів відправилася на перевірку. Однак у селищі Усть-Чорна кілька десятків невідомих осіб переважно міцної статури перекрили міст, який вів до лісосіки, і влаштували словесну перепалку. Журналісти та «Лісова варта» були змушені викликати поліцію. Втім, троє полісменів не змогли забезпечити, щоби перевірка таки відбулася.

Наступного дня, 13 червня, нам таки вдалося потрапити на лісосіку: частині групи — вночі, а іншій — вдень у супроводі Національної поліції.

«Коли нам нарешті вдалося потрапити на місце, ми були вражені масштабом суцільних вирубок. Також, попри “період тиші”, із 7:00 до 12:00 невідомі особи зрубали близько сотні дерев. Вибірково оглянувши пні свіжозрізаних дерев, ми виявили, що відсоток хворих дерев може бути значно меншим, ніж зазначений у документації» – розповідає Дмитро Карабчук, координатор проекту «Лісова варта».

«Цей лісгосп є FSC сертифікованим, що передбачає ведення сталого лісового господарства за міжнародними нормами, включно із дотриманням законодавства України. Про всі порушення повідомлено аудиторів компанії SGS, які видали сертифікат, а також український і міжнародний офіси FSC та їх акредитаційну службу. Чекаємо їх реакції», — додає Роман Волосянчук, координатор лісових проектів WWF в Україні.

Джерело: wwf.panda.org/uk


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР