Субота, Лютий 16

На українських дорогах з’явилися нові автомобільні номери

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні почали з’являтися нові серії автомобільних знаків. Наприклад, у Києві вже активно поширюється маловідома серія номерних знаків КА. Аналогічні нові серії з’явилися і для інших регіонів України. На Львівщині можна зустріти серію номерних знаків НС.

Від 2004 року коди регіонів були розподілені з використанням літер, що збігаються в латинському і в українському алфавітах, починаючи з Києва: АА, АВ, АС і таке інше, в інтервалах АА-АХ, ВА-ВО, ВТ-ВХ, СА -СВ, СЕ-СН.

Перелік відповідності регіонів нової і старої кодифікації

У 2013 році прийнято зміни до ДСТУ 4278:2004, згідно з якими список кодів регіонів доповнено серіями в інтервалах НА — НХ, ІА — ІН, КА — КХ, за виключенням серій НР та ІС, які не мали аналогів в кодуванні зразка 2004 року.

 

Права комбінація літер (типи 1 та 2) має видаватися в порядку латинської абетки (з використанням лише літер, що збігаються в латинській та кириличній абетках): з початку абетки — для автомобілів (АА, АВ, АС і т. д.), з кінця — для причепів та напівпричепів (ХХ, ХТ, ХР і т. д.). В багатьох регіонах видавалися позачергові серії, які згодом було вилучено і розповсюджено серед пільгових категорій населення. Виключенням є серії на кшталт 0001 або 1111, що викуповуються приватними особами за окрему платню (7500-20000 грн.). Власник може обрати будь-яку серію в своєму регіоні.

З 31 березня 2015 року відповідно змін в ДСТУ 4278:2012 почалась видача номерних знаків нового зразка. Основна з причин відмови від попередніх зразків є ліквідація корупційної складової. Український інститут промислової власності вніс зміни до бази патентів на промислові зразки, згідно з якими єдиним власником патенту «знак номерний транспортних засобів» став Департамент ДАІ МВС України. Попередніми власниками патенту був Департамент ДАІ і ТОВ «Голден флора». А ще раніше фірма «КП НВО «Форт».


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР