Понеділок, Квітень 22

Мін’юст скасував передачу Почаївської лаври УПЦ Московського патріархату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство юстиції скасувало право Української православної церкви Московського патріархату на користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині. Про це повідомляє Громадське.

За словами заступниці глави Мін’юста Олени Сукманової, комісія відомства з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

«Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні», — заявила Сукманова 23 листопада.

Зазначається, що члени комісії визнали незаконною передачу в користування Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці та надбрамного корпусу Почаївської лаври.

«Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно», — резюмувала Сукманова.

 

Раніше повідомлялося, що поліція розслідує передачу церкві Московського патріархату права на користування Почаївською лаврою.

6 листопада до Мін’юсту, управління СБУ в Тернопільській області та прокуратури звернулися депутати Тернопільської облради з проханням надати оцінку факту незаконної реєстрації права користування на споруди Свято-Успенської Почаївської лаври.

Раніше реєстратор КП «Струсівське» зареєстрував право на користування комплексом споруд Лаври в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за релігійною організацією “Почаївська Свято-Успенська Лавра”.

Таким чином УПЦ МП отримало в оренду до 2052 року шість споруд Почаївської Лаври: Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіницю та надбрамний корпус.

16 листопада на Тернопільщині поліція почала розслідування за фактом можливих зловживань під час передачі нерухомості Почаївської лаври в користування УПЦ МП.

У Міністерстві культури раніше зазначали, що Києво-Печерська та Свято-Успенська Почаївська лаври є власністю держави Україна. Їх передали в оренду УПЦ МП на 50 років. Однак, якщо виявиться, що під час передачі в оренди допущено порушення, держава може переглянути договір, зазначали в Мінкульті.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР