Вівторок, Березень 26

Cьогодні – День Повітряних сил Збройних сил України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щороку свято відзначається у першу неділю серпня, пише Львівська газета

Усі ті, хто так чи інакше пов’язує своє життя з Повітряними Силами Збройних Сил України, відзначають своє професійне свято, що носить назву «День Повітряних Сил Збройних Сил України» на підставі Указу Президента України № 579/2007 від 27-го червня 2007 року щорічно, починаючи з 2007 року в першу неділю серпня. Цьогоріч – це 5 серпня.

Цей Указ визнає втрату дію Указу Президента, який був підписаний раніше, 2-го липня 1997-го року «Про День Військ Протиповітряної оборони». Це пов’язано з тим, що в 2004 році в ході об’єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил були утворені сучасні Повітряні сили України, проте історія ВПС Україні своїм корінням сягає глибоко в минуле сторіччя.

Перші згадки про Військово-Повітряні Сили України трапляються ще у 1917-му році, коли в ході бурхливих подій тих революційних років Україна намагалася відстояти свою Незалежність.

Зараз Повітряні Сили Збройних Сил України включають до свого складу не тільки повітряні, а й протиповітряні компоненти, серед яких знаходяться зенітно-ракетні комплекси та радіотехнічні війська, а також ряд спеціальних військ. Це і інженерні, і розвідувальні частини і підрозділи, підрозділи метеорологічного забезпечення та РХБ захисту, частини зв’язку АСУ, РЕБ, РТЗ, частини медичного та матеріально-технічного забезпечення, а також ряд спеціальних навчальних закладів, де готують військових фахівців за різними напрямами.

Важка економічна ситуація в країні 90-х і початку 2000-х років,  позначилася на матеріальній і технічній укомплектованості Повітряних сил ЗСУ,  що знизило їх боєготовність. Однак із початком війни на сході розпочалося відновлення матеріальної бази. Лише за рік – з весни 2014 до квітня 2015-ого – було відновлено та відремонтовано понад 200 одиниць техніки Повітряних сил, з них 72 літака і 42 вертольоти.

Протягом 2017 року було відремонтовано 9 летовищ. До російської воєнної агресії Повітряні Сили України використовували лише чверть усіх військових летовищ на території країни. На початок 2018 року ця кількість зросла вдвічі.

 

Основні завдання Військово-повітряних сил України:

— завоювання переваги у повітрі;

— прикриття угруповань військ і об’єктів від ударів противника з повітря;

— авіаційна підтримка Сухопутних військ та забезпечення бойових дій Військово-морських сил;

— висадка повітряних десантів і боротьба з десантами противника на землі і в повітрі;

— ведення повітряної розвідки;

— здійснення повітряних перевезень своїх військ і матеріальних засобів;

— руйнування і знищення військових, військово-промислових, енергетичних об’єктів, вузлів і комунікацій противника.

Повітряні Сили України включають такі роди авіації:

  • Бомбардувальна. Має на озброєнні літаки Су-24 та Су-24M. Є основним ударним засобом ВПС і призначена для ураження угрупувань військ, авіації, ВМС, зруйнування важливих воєнних, воєнно-промислових, енергетичних об’єктів у стратегічній і оперативній глибині. У 1991–1999 роках Україна мала на озброєнні літаки Ту-160, і до 2001 року літаки Ту-22М і Ту-95.
  • Штурмова. Має на озброєнні літаки Су-25 . Є засобом авіаційної підтримки військ і призначена для ураження військ, наземних (морських) об’єктів переважно на передньому краї у тактичній глибині.
  • Винищувальна. Має на озброєнні літаки Су-27 та МіГ-29. Є одним з основних засобів боротьби з повітряним противником і призначена для ураження літаків, гелікоптерів, крилатих ракет у повітрі, а також ураження наземних (морських) об’єктів.
  • Розвідувальна. Має на озброєнні літаки Су-24 МР, Ан-30. Призначена для ведення повітряної розвідкипротивника, місцевості та погоди.
  • Транспортна. Має на озброєнні літаки Іл-76, Ан-12, Ан-24, Ан-26, Ан-30, Ан-32, Ан-70, Ан-72, Ту-134, гелікоптери Мі-6, Мі-8, Мі-17, Мі-26. Призначена для десантування повітряних десантів, перевезення військ і матеріальних засобів повітрям

Бойові розрахунки авіаційних, зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів забезпечують охорону понад 7000 км повітряного кордону країни, здійснюють контроль за перельотами повітряних суден через державний кордон із дев’ятьма країнами світу.

За матеріалами «Ділова мова», «Вікіпедія»


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР