Субота, Квітень 20

Українська мова увійшла до топ-10 найбільш уживаних у Європі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Українська мова зайняла восьме місце в списку найбільш широко вживаних серед населення Європи. Українською мовою говорять 45 мільйонів європейців.

Такі дані наводить Рада Європи з нагоди Європейського дня мов, який відзначають 26 вересня, передає «Європейська правда».

Найбільше людей у Європі говорять російською мовою, носіїв цієї мови виявилося 120 мільйонів чоловік. Друге місце зайняла німецька мова, на якій говорять 95 мільйонів європейців. Французька, яка опинилася на третьому місці списку, стала рідною для 80 мільйонів чоловік.

Англійською та турецькою мовами від народження розмовляють 70 мільйонів жителів Європи. Вони зайняли четверте і п’яте місця відповідно.

 

Трохи менше європейців використовують італійську мову (69 мільйонів), яка опинилася на шостому місці списку. Іспанська, яка стала сьомою, є рідною мовою для 45 мільйонів європейців, як і українська.

Що таке Європейський день мов?

Свято відзначають 26 вересня. Європейський день мов проголосила Рада Європи і підтримав Європейський союз під час Європейського року мов – 6 грудня 2001 року. Основна мета дня – заохочення вивчення і освоєння різних мов як у школах, так і поза ними. При цьому поняття європейські мови розуміється в більш широкому сенсі, ніж сукупність офіційних мов країн-членів Євросоюзу.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР