Вівторок, Березень 26

Як вберегтись від грипу і застуди: поради від Уляни Супрун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Звичайну застуду чи ГРВІ із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і рясним питтям протягом 3-5 днів, каже очільниця МОЗ.

Керівниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун нагадує про симптоми грипу та ГРВІ та роз’яснює, як лікувати ці хвороби.

Якщо звичайна застуда минає завдяки постільному режиму та рясному питтю рідини впродовж 3-5 днів, то симптоми грипу потребують негайного звернення до лікаря. Серед цих симптомів: температура до 40 градусів, біль в очах, ломота у м’язах, озноб.

Щоб убезпечити себе від грипу Уляна Супрун радить вакцинуватись. Окрім того, потрібно дотримуватись правил особистої гігієни, більше часу проводити на свіжому повітрі і провітрювати приміщення, а також повноцінно харчуватись, спати та бути фізично активними.

«Якщо захворіли – залишайтесь вдома. Таким чином ви захистите себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим. Створіть своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом – дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте побільше рідини, знижуйте температуру тіла (якщо вона вище 38,5 градусів). У міжнародних протоколах при лікуванні ГРВІ першочергово радять приймати парацетамол (для зниження температури) у поєднанні з ібупрофеном», – каже Уляна Супрун.

 

Вона наголошує, що не варто купувати ліки без призначення фахівця, особливо – антибіотіки, адже вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Варто обов’язково проконсультуватись зі сімейним лікарем щодо лікування та переглянути перелік ліків, що не варто вживати під час грипу або ГРВІ.

“Стосовно препаратів, які зменшують біль у горлі або полегшують кашель – за кордоном такі ліки не застосовують, оскільки вони не мають жодної доказової ефективності лікування цих симптомів, а просто ненадовго полегшують стан хворого”, – коментує Супрун.

Що робити, коли хтось із рідних захворів?

  • У помешканні слід відкривати кватирки кожних 30-40 хв,
  • виділити по можливості хворому окрему кімнату, окрему тарілку, виделку, ложку,
  • змінювати постіль,
  • тим, хто із хворим контактує, слід вакцинуватися.

Джерело: LVIV1256.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР