Вівторок, Березень 26

В Україні існує база для досліджень родоводу на 3,5 млн осіб

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вільному доступі працює онлайн-база даних про понад 3,43 мільйони мешканців України та майже 211 тисяч родоводів, народжених у період 1650-1920 років, яка дає можливість українцям досліджувати власну генеалогію.

Кількість опрацьованих документів тільки збільшується, адже за останній місяць до бази було додано 32, 707 осіб.

Доступ до бази pra.in.ua є безкоштовним. Пошук можна здійснювати за прізвищем та ім’ям, при цьому також зазначаючи діапазон дат народження і смерті осіб. Другий спосіб пошуку – за географічним принципом. Це зручно, коли людина знає лише місцевість, де жили її давні родичі. У такий спосіб користувач може переглянути існуючі списки мешканців того чи іншого населеного пункту.

Пошук у базі можна здійснювати за прізвищами та за регіональним принципом На сайті є можливість зареєструватися і створити власний профіль. Після цього користувач зможе сформувати власне родове дерево. Система «pra analytics», розроблена програмістами сайту, щодня співставлятиме оновлену інформацію з бази зі створеним родоводом, і у випадку знаходження потенційних зв’язків повідомлятиме про це. Таким чином користувач матиме можливість розширювати родове дерево.

Передбачена також можливість відображати свій родовід на мапі, а також підключати різноманітну статистику для його аналізу.

Серед джерел, які використали дослідники:

 
 • Метричні книги та сповідальні розписи, як православні, так і католицькі, а також чеських і німецьких колоністів;
 • Списки виборців у Сейм із західноукраїнських областей;
 • Присяжні списки мешканців Поділля та Волині 1793 року;
 • Присяжні списки 1654 року;
 • Списки втрат вояків Австро-Угорської Армії з Галичини;
 • Списки вояків Російської армії Першої світової;
 • Списки вояків Червоної армії, редакції 1926 року;
 • Списки вояків Радянсько-Фінської війни з України;
 • Єпархіальні відомості Волинської і Подільської губернії, а також «Историко-статистическое описание церквей и приходов Волынской епархии»;
 • Воєводські вісники (Волинський, Львівський, Тернопільський і Станіславський);
 • Списки в’язні концтаборів (Талергоф, радянські полонені, Береза Картузька тощо);
 • Списки репресованих;
 • Адресні книги міст кінця XIX – поч. XX століття;
 • Адресні та Пам’ятні книги губерній, що охоплювали терени сучасної України.

Проект Pra.in.ua – це одна з найбільш активних соціальних мереж, створена в Україні. Станом на травень 2018, в мережі зареєстровано 260 тисяч учасників. Вся внесена інформація про користувача зберігається, акаунт є публічним. Експерт порадив спочатку дізнатися якомога більше про своїх предків перед пошуком на сайті. Для пошуку на сайті “Pra.in.ua” треба знати ім’я та прізвище того, кого шукаєте, варто зазначити район, де проживав родич. Інформація наразі є не про всіх предків у відкритому доступі, але команда проекту активно працює над цим. Кожен учасник соцмережі може додавати в базу свою власну інформацію, або редагувати записи. Також сайт дозволяє комунікувати учасникам проекту.

Своїх предків на сайті можна шукати кирилицею, ввівши прізвище, ім’я. Бажано знати рік народження та район, де жила та людина. Можна пробувати шукати й латиницею, але сайт орієнтований перш за все на кирилицю.

Керівник проекту, Ігор Гошовський, розповів, що проект створений за його власні кошти та гроші друзів. Команда працює над тим, щоб проект зростав та розвивався, а на це потрібні додаткові кошти. Тому кожен може допомогти проекту, зайшовши у розділ на сайті “Фінансова підтримка”.

Для охочих долучитися до проекту передбачена можливість волонтерства. В окремому розділі виклали першу частину ще не опрацьованих сканів документів та фотокопій.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР