Вівторок, Березень 26

Наш український тризуб та Київські князі у Ватикані: це не показують туристам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

У головному католицькому храмі — соборі святого Петра у Ватикані — є вівтар святого Еразма. Він прикрашений мозаїчними зображеннями св. князя Володимира, св. княгині Ольги та символу державності України (зображення українського герба — Тризуба). Вівтар розташований за статуєю святого Петра і є особливим місцем, де відбувається таїнство сповіді. Доступ для загального огляду надається за відповідною згодою.

Щоправда згадок про них немає в путівниках і вони не призначені для загального огляду, оскільки ця капела, яка розташована за знаменитою статуєю святого Петра, відведена для сповідей і завжди закрита для туристів. Однак сам факт, що в головному католицькому храмі шануються наші великі святі, є гідним уваги. Як відомо, святі Володимир і Ольга відносяться до святих єдиної церкви, тобто до розколу 1054 року. У цьому сенсі вони не є чисто православними святими і шануються також католицькою церквою.

 

Мозаїки святих Володимира і Ольги були подаровані собору святого Петра на честь тисячоліття хрещення Руси-України українським греко-католицьким священиком Василем Лостеном з американського міста Стамфорд.

Мозаїки стали одним із символів належності українського народу до великої християнської сім’ї. Цей вівтар для українців уособлює частинку України в найвеличнішій Базилиці світу — соборі святого Петра, серці Вселенської Церкви.

Автором мозаїк є італійський художник професор Уго Маццеі, відомий тим, що створив численні мозаїки для різних храмів. Обидві мозаїки створювалися одночасно під керівництвом професора Вірджиліо Кассіо, технічного директора Ватиканської студії мозаїки. Роботи були закінчені 17 серпня 1989 року.

Нагадаємо, 28 липня 2018 року Україна відзначила 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України.


Підписуйтеся на наш канал в Telegram та спільноту в Facebook
Поширити:

ЗАЛИШИТИ  КОМЕНТАР